Jan Němec. Enfant terrible české nové vlny. Díl 1. 1954-1974
BĚŽNÁ CENA … 560 KČ
NAŠE CENA … 504 KČ KOUPIT
ISBN 978-80-7331-277-0, vydalo Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze, Praha 2014, 1. vydání, 648 stran, vazba V4 s chlopněmi.
x
Ukázky z knihy

Jan Bernard →
Jan Němec. Enfant terrible české nové vlny. Díl 1. 1954-1974

Rozsáhlá odborná monografie Jana Bernarda, věnující se přednímu světovému a českému režisérovi Janu Němcovi nabízí komplexní obraz jeho díla v historických, politických, ekonomických a estetických souvislostech. Jan Němec tvořil v různých zemích a dobách v naprosto odlišných produkčních podmínkách. První díl knihy se zabývá léty 1954 – 1974, kdy Němec nejprve studoval FAMU, točil v rámci Československého armádního studia, pracoval jako asistent režie, pomocný režisér a nakonec i jako režisér ve Filmovém studiu Barrandov. V rámci koprodukcí i samostatně pracoval pro italské a americké producenty a zažil světovou slávu i domácí politickou perzekuci. Jeho tvůrčí osudy se tak významně prolnuly s dějinnými událostmi vývoje Československa zejména v šedesátých letech. Kniha pracuje s množstvím archivních materiálů, fotografií, s publikovanými i nepublikovanými rozhovory s Němcem a s jeho spolupracovníky, s domácími i zahraničními kritikami jeho filmů a přináší poznatky nejen o nich, ale i o řadě jeho nerealizovaných projektů.

"Ta obsažnost a zevrubnost mě uchvátila. To není jen portrét jednoho režiséra, ale celé skupiny lidí a prostředí českého filmu, jakož i situace ve společnosti. Myslím, že doposud nevznikl lepší historický pramen o nejslavnějším období českého, československého filmu."

Jiří Janoušek


Recenze ve FaD
Recenze v Orientaci LN
Recenze na idnes
Recenze v ZENu
Jan Bernard hostem pořadu 333
Článek v Novém Polygonu
Upoutávka na serveru ASAF

x
VYHLEDÁVÁNÍ
x
Související tituly
Naposledy
prohlížené
Jan Bernard: Jan Němec. Enfant terrible české nové vlny. Díl 1. 1954-1974